KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

     
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

         Binlerce yıllık tarihinde sayısız savaşları, felaketleri ve zor dönemleri geride bırakan aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz 2016 günü FETÖ'ye bağlı vatan hainlerinin darbe teşebbüsüne şahit olmuştur. Bundan dört yıl önce devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aiz milletimizin direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzenine ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır.

         Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil ya istiklal ya ölüm diyerek cephelere koşan imanlı ve inançlı insanları olduğunu tüm dünyaya gösteren milletimiz, 15 Temmuz gecesi tanklara, tüfeklere, helikopter ve uçaklardan atılan mermilere göğsünü siper ederek, istiklal ve istikbaline daima sahip çıkacağını ve bayrağımızı ilelebet daha da yükseklerde dalgalandıracağını bir kez daha göstermiştir. Şanlı tarihimize asil ve onurlu bir milli mücadele olarak adını yazdıran 15 Temmuz, gelecek nesiller için bir ibret vesikası olarak her zaman anılacaktır.

          15 Temmuz da Türk Milleti'nin varlığına, istikbaline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper ederek gösterdikleri kahramanlıkla adlarını tarihe yazdıran şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, aziz milletimizin 15 Temmuz Şehtleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü tebrik ediyorum.  

       

 

                                                                                                                                                                                                                                                    Mehmet Emin DEMİR                                                                                                                                                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü         

                                                                                                                                                                                                                                               

      

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.