KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

           Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen bu milletimiz, sarsılmaz inanç ve kararlılığının en güçlü işareti, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır. Vatanı, hürriyet ve bağımsızlığı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bu millet, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerle başka milltlere de emsal olmuştur. 18 Mart 1915 tarihinde '' Çanakkale Geçilmez'' diye yazılan bu destanla, vatan toprağı içinde kardeşliğin ve millet olma bilincininde tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer, aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. Günümüzde dünyayı saran ve ülkemizde de yayılma ihtimali olan Koranavirüs ile mücadelede millet olarak aynı duyarlılığı göstererek, küresel sorun ile ulusal mücadeleyi, geçmişte Çanakkale Zaferinde olduğu gibi en iyi şekilde vereceğimize inancımız sonsuzdur.  

            Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 105. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canında aziz bilen şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 

 

                                                                                                                                                                                    Mehmet Emin DEMİR                                                                                                                                                                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.