KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

            Mustafa Kemal ATATÜRK´ün geleceğimizi kucaklayan çocuklarımıza armağan ettiği ve dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan ´´ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´´nın 100. yıl dönümünü milletçe büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.   

              Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de bir dizi tedbirlere yol açan Corona Virüs salgınıyla mücadele sağlık, emniyet ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın ortak çalışmasıyla yürütülmeye devam ediyor.  Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız da bu süreci en az zararla atlatmak üzere eğitimlerine uzaktan eğitim yoluyla evlerinden devam etmekteler.

        Yegâne çocuk bayramının sahibi olan sevgili çocuklarımız. Okullarınıza gidemediğiniz için bu yıl bayramınızı arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle el ele tutuşarak, şarkılar söyleyerek bir arada geçiremediğiniz ve gönlünüzce eğlenemediğiniz için üzüldüğünüzü biliyorum. Ancak bazen hayatımızda yaşadığımız zorluklar, sonrasında daha güzel günleri de beraberinde getirir. Her yıl coşku ve sevinç içinde yaşadığımız 23 Nisan'ı, bu kez evlerimizden aynı coşku ve sevinçle kutlayarak tüm dünyaya göstermiş olacağız.

           Sevgili çocuklar; sizlere düşen en büyük görev; bilime ve gelişen teknolojiye açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli bireyler olabilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, yarın ülkemizi yönetecek, millletimizi yüceltecek, milli egeminlik ilkesini sonsuza kadar yaşatacak gücün, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Şunu unutmayın ki, çalışarak, kendinizi en iyi şekilde yetiştirerek ve eğitiminize sonuna kadar devam ederek, istediğiniz bütün hedefleri yakalayabilirsiniz.

          En değerli varlıklarımız olduğunuzun bilinciyle, dünyada bir örneği daha bulunmayan bu anlamlı ve özel günü sizlere armağan eden başta büyük lider Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´e, aziz şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyarum. Varlığınız ile hayatımıza neşe katan siz değerli çocuklarımızın da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. 

 

                                                                                                                                                                                                           Mehmet Emin DEMİR

                                                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü    

 

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.