KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN 97. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı. Kaymakam Mehmet SERT:" İnşallah Cumhuriyetimizi daha nice yıllara, çok daha güçlü ve müreffeh bir şekilde taşıyacağız.  
CUMHURİYETİMİZİN 97. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Daday İlçemizde Cumhuriyetimizin 97. yılı büyük bir coşkuyla kutlandı. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun olarak başlayan bayram etkinlikleri kapsamında Kaymakamımız Mehmet SERT, Hükümet Konağı önünde Tebrikat Töreninde tebrikleri kabul etti. Ardından tören alanına geçen Kaymakam Sert ve protokol üyeleri yerini aldı. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapan Kaymakam SERT:"

Ülkemizin ve  Daday'da  yaşayan vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. Tarihimizin bu önemli dönüm noktasının sevincini bizimle paylaşan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.

 

Cumhuriyetimizin ilanının 97'nci yıldönümü kutlu olsun.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bir asırlık şanlı geçmişe sahip İstiklal Harbimizin zafere ulaştıran ve yeni devletimizi kuran kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle yad ediyorum.

 

Bin yıllık vatanımız Anadolu topraklarının her karışında kanı ve alın teri olan tüm ecdada, şehitlerimize, gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Terörle mücadelede, 15 Temmuz'da ve sınırlarımızın dışında ülkemizin ve milletimizin bekası için hayatlarını kaybeden güvenlik güçlerimiz ile vatandaşlarımızın aziz hatıraları, milletimizin hafızasında ve devletimizin kimliğinde daima yaşayacaktır....

 

Bugün içinden geçtiğimiz tarihi süreci de, Cumhuriyetimizi bizlere miras olarak bırakanların vizyonuna uygun şekilde başarıyla sonuçlandıracağız. Bunun için fikri hür,irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştiriyor ve Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz.

 

 

Selçuklular'dan Osmanlı'ya ve oradan Cumhuriyetimize devreden tarihi süreklilik içinde devam eden büyük yolculuğumuzu, Ülkemizi "muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma" mücadelemizi  Cumhuriyetimizin 100. yılında inşallah, 2023 hedeflerimizle taçlandıracak ve medeniyet yürüyüşümüze devam edeceğiz.

 

İnşallah Cumhuriyetimizi daha nice yıllara, çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir şekilde taşıyacağız.... " dedi. Daday Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafında organize edilen tören programı şiir okunması, halk oyunları gösterisi ve tören geçişi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

29-10-202029-10-202029-10-202029-10-202029-10-2020

 

 

 

 

 

 

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.