KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DADAY İLÇE MİLLİ EĞİTİM İMONED PROJESİ İÇİN LİTVANYA'YA GİDİYOR

DADAY İLÇE MİLLİ EĞİTİM İMONED PROJESİ İÇİN LİTVANYA'YA GİDİYOR

Erasmus Avrupa Projeleri arasında yer alan  Türkiye, İspanya, Polonya ve Litvanya ortaklığında gerçekleştirlen  İMONED Projesi (IMPROVEMENT OF THE KNOWLEDGE, SKILLS AND COMPETENCE OF THE TEACHERS IN ON-LINE AND DISTANCE EDUCATION PROJECT NO 2020-1-ES01-KA201-082730) kapsamında yapılacak olan TPM Ulusötesi  Toplantı  Litvanya'da  düzenlenecek. Toplantıya Daday İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden de katılım sağlanacak.

Türkiye'den Daday İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak olduğu İspanya, Polonya ve Litvanya'nın da ortaklığında 240 bin avro bütçeli Erasmus Projesi kapsamında öğretmenler, beceri ve yeteneklerini geliştirebilmek için tecrübelerini paylaşmakta ve bu kapsamda hem uzaktan hem de yüzyüze toplantılar yapılmaktadır.İspanya Devleti Üniversite Bakanlığı tarafından finanse edilen İMONED projesi ile  öğretmenler, bilgi, beceri, yetkinliklerini  ve uzaktan eğitim deneyimlerini birbirleriyle paylaşarak fikri çıktılar üretmektedirler.

Bu kapsamda İspanya Devleti Üniversite Bakanlığı tarafından organize edilen Türkiye, İspanya, Polonya ve Litvanya ortaklığında devam eden Imoned Projesinin ilk yüzyüze TPM Ulusötesi Toplantısı 09-10 Kasım 2021 tarihleri arasında Polonya'nın Krokow şehrinde  yapıldı. Proje kapsamında yüzyüze II.  TPM Ulusötesi  Toplantı ise 28 Nisan 2022 tarihinde de Litvanya'nın Kaunas şehrinde yapılacak olup bu toplantıya  Daday İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gülseren Anbarcı, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcısı Cemil Kılıç, Atatürk Ortaokulu İngilizce Öğretmenleri Gülizar Çolak ve Efe Gürer katılacaktır.

240 bin avro bütçeye sahip proje kapsamında Litvanya'nın Kaunas şehrinde yapılacak olan TPM toplantısında ortak ülkeler tarafından yapılan çalışmalar değerlendirilerek sunum halinde ortaya konulacak. Görüş alışverişinde bulunularak çevrimiçi öğrenme ortamları hususunda bilgi ve becerilerin arttırılmasına yönelik çalışmalar değerlendirilecektir

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.