KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DADAY'DA HAYAT BOYU OKUMA YAZMA PROJEMİZ BAŞLADI

DADAY'DA HAYAT BOYU OKUMA YAZMA PROJEMİZ BAŞLADI

2 Şubat 2018 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan'ın talimatıyla Okuryazarlık Seferberliği başlatılmıştır. MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen seferberlik ülkemizde okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımıza ulaşılıncaya kadar devam etmektedir. Daday Halk Eğimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Okuryazarlık Seferberliği sürecinde 2018   yılından bu tarafa    14 adet okuma yazma kursu açılmış ve seviye tespit sınavları yapılmıştır. Kurs ve seviye tespit sınavlarına toplam  55 kursiyer katılım göstermiş, 34 tanesine sertifika verilmiştir. Kurslara katılanların %  99 nu kadınlar oluşturmaktadır. 2021yılı ve sonrası için okuma yazma bilmeyen kalmayacaktır.       İlçemize bağlı 4 mahalle ve 56 köy ve bu köylere bağlı mahalleler bulunmaktadır. Bu köylerde okuma yazma bilmeyen kişiler tesbit edildiği takdirde  bir çok  yerde okuma yazma kursu açılması işlerimizi zorlaştırmaktadır.Yapılacak taramalardan sonra yerelde kurs açılacak gerekirse köy imamlarından yararlanılacaktır.

Bu kapsamda 03.03.2021 Salı günü Şehit Ümit Demirci Toplantı Salonu'nda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ŞİRİN'in başkanlığında komisyon üyeleri ile toplantı yapıldı.Proje kapsamında yapılacak çalışmaların planlandığı ve yol haritasının belirlendiği toplantıda taramaların neticesinde ihtiyaç duyulan her yerde okuma yazma kurslarımızın açılacağı kararlaştırıldı.İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ŞİRİN "Daday'da Hayat Boyu Okuma Yazma" projesi ile okuma yazma bilmeyen ve öğrenmek isteyen her vatandaşımıza ulaşmak suretiyle, ilçemizdeki okuma yazma oranını en üst seviyelere çıkaracaklarını ifade ederek vatandaşlarımızı projeye  destek vermeye davet etti.

03-03-2021

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.