KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Seda Kuranı Kerim Güzel Okuma Yarışması İl Finali Daday'da Yapıldı.

Genç Seda Kuranı Kerim Güzel Okuma Yarışması İl Finali Daday'da Yapıldı.

           Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün geleneksel hale getirdiği ve her yıl düzenlenen Genç Sada Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması İl Finali bu sene ilçemizde yapıldı. Daday Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliği yaptığı program saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Açılış konuşması İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin DEMİR tarafından yapıldı. Mehmet Emin DEMİR konuşmasında '' Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim bir hayat rehberi, insanları huzur ve mutluluğa götüren evrensel bir mesajdır. Hak ile batılı ayırt eden bir söz, Allah'ın sımsıkı bağlı kalınmasını istediği sağlam bir ilim ve sevgili Peygamber Efendimizin de peyganberliğinin en büyük mucizesidir. Bu gün, Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerim-i güzel okuma yarışmasında öğrencilerimizi hep birlikte dinleyeceğiz. Rabbim bu öğrencileri yetiştiren, yönlendiren anne ve babalarına, öğretmenlerine bu dünyada ve ahirette güzellikler ihsan eylesin. Allah Kur'an-ı Kerim-i okuyan, anlayan ve hayatında tatbik eden kullarından olmamızı nasip eylesin'' dedi. Ardından yarışma hakkında bilgi vermek üzere söz alan İlçe Müftüsü Sayın İsmail ÇAKIR '' Bu gün burada kimse kaybetmeyecek, bilhassa herkez kazanacaktır. Çünkü Kur'an okuyan her insan hem bu dünyada hem ahirette kazanır'' dedi. 

           Yarişmaya farklı ilçe ve okullardan 16 öğrenci katıldı. Şeyh Şaban-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisei öğrencisi Ali KIZILKAYA birinci, Taşköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Süleyman AŞKIN ikinci, Kastamonu Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan ŞEKERCİ üçüncü oldu. Yarişma sonunda İlçe Kaymakamı Sayın Kemal BALABAN, Belediye Başkanı Sayın Hasan fehmi TAŞ, İlçe Millilli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin DEMİR, İlçe Müftüsü Sayın İsmail ÇAKIR dereceye giren, yarışmaya katılan öğrenci  ve danışman öğremenlerine hediye takdim ettiler. 

             İlçe Müftüsü Sayın İsmail ÇAKIR, Diyanet Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi Sayın Mehmet Ali KURT, Kastamonu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Muhammed Hayri ŞAHİN, Şehit Bülent Gider Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sayın Abdullah SERT, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Öğretmeni Sayın Muharrem TAVİL'den oluşan seçici kurul üyelerine hediyelerini Kastamonu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Azmi SÖNMEZ verdiler. Daday İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bölge finalinde ilimizi temsil edecek öğrencimize başarılar diliyoruz. Programın hazırlanmasında emeği geçen tüm idareci, öğrenci ve personelimize teşekkür ederiz.    

          

 

 

18-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-2019

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.