KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVERDEN TABLET PROJEMİZE (HATAP) YOĞUN DESTEK

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, okullarda yüzyüze eğitime ara verildiği süreçte,  tableti veya bilgisayarı olmadığından dolayı uzaktan eğitime erişim sorunu yaşayan öğrencilere, hayırsever vatandaşlar, kurumlar ve sivil toplum kuruluşları tarafından tablet hediye edilmek suretiyle eğitimlerine katkı sağlamaya yönelik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Projesi yoğun ilgi gördü.
HAYIRSEVERDEN TABLET PROJEMİZE (HATAP)  YOĞUN DESTEK

Daday ilçesindeki uygulanmaya başlanan "Hayırseverden Tablet Projesi '' (HATAP) ile, öncelikle merkez ve köylerde ikamet eden ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerine hayırsever vatandaşlar tarafından tablet hediye edilerek uzaktan eğitime erişim konusunda fırsat eşitliği sağlanması amaçlandı.

Proje kapsamında çalışmaya kurum, kuruluşlar,dernekler, esnaflar ve vatandaşlar yoğun ilgi göstererek tablet bağışına destek oldu. Kasatamonu İl Merkezinden ve Daday ilçesinden iş adamı ve esnafların tablet bağışları ile bölgede uzaktan eğitime erişimde dezavantajlı durumdaki öğrenciler desteklenmekte.

Kastamonu Daday İlçesi Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden büyük destek 

İstanbul'da bulunan Kastamonu Daday İlçesi Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği projeye 5 tablet hediye ederek her zaman eğitimin ve eğitimcilerin yanında olduğunu gösterdi.Dernek Başkanı Hasan KARA, yaptığı açıklamada:" Her zaman Dernek olarak Dadayımıza, hemşehrilerimize destek olamaya çalışıyoruz. Üyelerimizle birlikte eğitim çalışmalarına katkı vermeye de devam ediyoruz.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Projesini de çok olumlu ve yerinde bir çalışma olarak gördüğümüzden destek verdik." dedi.

.

31-12-2020

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.