KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVERDEN TABLET PROJEMİZİN İLK TABLETLERİNİ DAĞITMAYA BAŞLADIK

Daday İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının sebep olduğu sosyal izolasyon ve kısıtlamalardan dolayı, uzaktan eğitime devam edildiği bu süreçte, imkanı olmayan öğrencilerin uzaktan eğitim ile derse katılımlarının sağlanabilmesini desteklemek için "Hayırseverden  Tablet Projesi (HATAP) '' başlattık.
HAYIRSEVERDEN TABLET PROJEMİZİN İLK TABLETLERİNİ DAĞITMAYA BAŞLADIK

Daday Kaymakamlığı himayesinde başlatılan "Hayırseverden Tablet Projesi" iki aşamadan oluşmakta olup,  hayırsever vatandaşlarımızın, kurum, kuruluş ve STK'ların alacağı tabletleri  ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırmak projemizin ilk aşamasıdır.Bu kapsamda  hayırsever vatandaşlarımızın, kurum, kuruluş ve STK'ların ihtiyaç sahibi öğrencilerimize aldıkları tabletleri dağıtmaya başladık.Bugünkü tablet dağıtımına Sayın Kaymakamımız Mehmet SERT''te katıldı. Devam eden günlerde tablet dağıtımları devam edecektir.Daday İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Şirin proje kapsamında ihtiyaç sahibi tüm öğrencilerimize ulaşmayı hedefliyoruz diyerek projede desteklerini esirgemeyen  hayırsever vatandaşlarımıza, kurum, kuruluş ve STK'lara teşkkür ettiğini ifade etti.

Daday Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarfından dağıtılacak tabletler projenin ikinci aşamasını oluşturmaktadır. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin aile gelir testlerine bakılmak suretiyle gelir durumu vakıf tarafından uygun görülen öğrencilerimize  Daday Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından uzaktan eğitim sürecinde kullanılmak maksadıyla tabletler verilecektir. Öğrencilerimizin belirlenmesi ve tespiti konusunda vakıf tarafından gerekli çalışmalar yapılmaktadır.Bu çalışmanın 2 hafta içersinde sonuçlanacağı düşünülmektedir.

  

06-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-2021

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.