KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin DEMİR´in Yıl Sonu Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin DEMİR´in Yıl Sonu Karne Mesajı

           Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

        2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını sorunsuz, başarılı ve özverili bir şekilde tamalamış olmanın onurunu yaşadığımız bu günde, bu başarının mimarı olan eğitim yöneticilerini, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve geleceğimizin teminatı göz bebeğimiz öğrencilerimizi en içten duygularımla kutluyorum.

           Değerli Velilerimiz, sevgili anne ve babalar;

          Bilinmektedir ki, eğitim anne karnında başlamaktadır. Dolayısıyla evlatlarımızın ilk esin kaynağı olan sizler aynı zamanda onların ilk rehberleri, ilk öğretmenlerisiniz. Her biri ayrı bir değer, ayrı bir cevher olan evlatlarımız sizin attığınız adımları takip ederek bu yolda yürüyecektir. Bu bilinçle onları tanımak, yeteneklerini keşfetmek, cesaretlendirmek, kendine inanan, özgüven sahibi bireyler haline getirmek sizlere verilen kutsal bir görev niteliğindedir. Onlara takdim ettiğimiz başarılarının sembolik bir göstergesi olan karneleri bu düşünceyle değerlendirilmeli elde edilen neticenin ortak bir emeğin sonucu olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

           Sevgili Öğrenciler;       

          Sizler bizim yarınlarımızsınız. Aydınlık yarınlar sizlerin gayretleri, alın teri, azmi ve çalışkanlığı ile şekillenecektir. Sizler hedefe varmak için bir yıl boyunca gayret gösterdiniz ve neticesinde güzel bir tatili hak ettiniz. Ruhen ve bedenen dinleneceğiniz bu zaman diliminde, kişisel gelişiminize katkıda bulunacak aktivitelerle meşgul olacağınıza inanıyorum ve sizlere sağlıklı, huzurlu, verimli bir tatil diliyorum.

           Eğitim Ordumuzun Yılmaz Neferleri Değerli Öğretmenlerimiz;

        Eğitimdir ki bir milleti ya hür bağımsız, şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Gazi Mustafa Atatürk ´´ Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır´´ diyerek her biri ayrı bir kıymet olan fedakar, özverili, idealist öğretmenlerimizin ne kadar kutsal bir görevi ifa ettiğini vurgulamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan şube müdürlerime, idarecilerimize, öğretmenlerimize, tüm persolenimize teşekkür ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutlu ve huzur içerisinde bir tatil geçirmelerini diliyor, selam ve saygılar sunuyorum.                                                                                                                                                                                                                                                                     

                                                                                       

                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                             Mehmet Emin DEMİR

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.