KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teknoloji Kulübü Öğrencileri Güvenli İnternet Kullanımı Konulu Sunum Yaptılar

Güvenli İnternet Günü, INSAFE (European Safer Internet Network) ağı tarafından 2004 yılından itibaren düzenlenmektedir
Teknoloji Kulübü Öğrencileri Güvenli İnternet Kullanımı Konulu Sunum Yaptılar

           Her yıl Şubat ayının ilk Salı günü dünyanın dört bir yanında 135´ten fazla ülkede, çocuk ve gençlerin interneti bilinçli ve güvenli kullanmaları konusunda farkındalık oluşturacak etkinlikler yapılmaktadır. Daday Çok Programlı Anadolu Lisesi Teknoloji Kulübü öğrencileri tarafından Güvenli İnternet Kullanımı hakkında sunum yapıldı. Araştırmalar özellikle çocukların hayatlarında internetin zaman ve mekan olarak yerinin artmakta olduğunu göstermektedir. Bunun yanında internet iletilerinin kendine özgü yapısının, dilinin ve uygulamalarının olduğu ve ve bunların sürekli değişmekte ve gelişmekte olduğu aşikardır. Bireylerin interneti kullanırken maruz kalabilecekleri bazı riskler karşısında farkındalık geliştirebilmeleri için, güvenli internet ve yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmalarının önemi anlatıldı.

                 Daday Çok Programlı Anadolu Lisesinde yapılan sunuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DEMİR, Okul Müdürü Nagehan DEMİR, Okul Müdür Yardımcısı Mesut KOLCU, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Programın sonunda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DEMİR ´´İnternetin bireylerin fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişmeleri üzerinde olumlu olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir. Güvenli internet eğitimi her yaşta bulunan bireylere, özellikle öğrencilerimize öğretme konusunda yapılan bu sunumda emeği geçen Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Serhat KARAAHMETOĞLU ve Teknoloji Kulübü öğrencilerimize teşekkür ederim´´ dedi.   

08-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-2019

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.