KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin DEMİR´in Yıl Sonu Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin DEMİR´in Yıl Sonu Karne Mesajı

         Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

         2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılını sorunsuz, başarılı ve özverili bir şekilde tamamlamış olmanın onurunu yaşadığımız bu günde, bu başarının mimarı olan eğitim yöneticilerini, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve geleceğimizin teminatı göz bebeğimiz öğrencilerimizi en içten duygularımla kutluyorum.

          Değerli Velilerimiz, Sevgili Anne ve Babalar;

         Bilinmektedir ki, eğitim anne karnında başlamaktadır. Dolayısı ile evlatlarımızın ilk esin kaynağı olan sizler aynı zamanda onların ilk rehberleri, ilk öğretmenlerisiniz. Her biri ayrı bir değer olan evlatlarımız sizin attığınız adımları takip ederek bu yolda yürüyecektir. Bu bilinçle onları tanımak, yeteneklerini keşfetmek, cesaretlendirmek, kendine inanan, özgüven sahibi bireyler halina getirmek sizlere verilen kutsal bir görev niteliğindedir. Onlara takdim edilen başarılarının sembolik bir göstergesi olan karneleri bu düşünceyle değerlendirilmeli, elde edilen neticenin ortak bir emeğin sonucu olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

          Sevgili Öğrenciler;

          Sizler bizim yarınlarımıssınız. Aydınlık yarınlar sizlerin gayretleri, alın teri, azmi ve çalışkanlığı ile şekillenecektir. Sizler hedefe varmak için yıl boyunca gayret gösterdiniz ve neticesinde güzel bir tatili hak ettiniz. Ruhen ve bedenen dinleneceğiniz bu zaman diliminde, kişisel gelişiminize katkıda bulunacak aktivitelerle meşgul olacağınıza inanıyorum ve sağlıklı, huzurlu, verimli bir tatil diliyorum.  

          Eğitim Ordumuzun Yılmaz Neferleri Değerli Öğretmenlerimiz; 

        Eğitimdir ki bir milleti hür bağımsız, şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Gazi Mustafa Kemal Atatürk '' Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır. '' diyerek her biri ayrı bir kıymet olan fedakar, özverili, idealist öğretmenlerimizin ne  kadar kutsal bir görevi ifa ettiğini vurgulamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan şube müdürlerime, idarecilerimize, öğretmenlerimize, tüm personelimize teşekkür ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı, mutlu ve huzur içerisinde bir tatil geçirmelerini diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. 

 

                                                                                                                                Mehmet Emin DEMİR

                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.