KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SELALMAZ BEZİNİN TURİZME KAZANDIRILMASI

SELALMAZ BEZİNİN TURİZME KAZANDIRILMASI

       Daday el dokumasu Selalmaz bezinin turizme kazandırlması için yapılacakların görüşüldüğü toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmert Şirin ,Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Şube Müdürü Gülseren Anbarcı, Şeref Beşir ve Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Nuray Güneş katıldı. Hazırlık çalışmaları kapsamında İŞKUR işbirliğinde kuurs açılması ,dokuma tezgahlarının eksikliklerinin giderilmesi ,dokuma malzemelerinin alınması, arge çalışması ile beraber sürdürülebilir üretim,tanıtım, pazarlama ve tutundurma faaliyetleri hazırlıkları ele alındı.

     Teknik düzeyde çalışmalar tamamlandığında kaymakamlık makamına ve belediye başkanlığı ile ilgili diğer taraflara bilgi verilerek konunun tüm yönleri ile geliştirilmesi aşamasına geçilmesi paanlanmaktadır.İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmert Şirin katılımcılara teşekkür ederek en kısa sürede planlamaların hayata geçirilmesii temennisinde bulundu.

11-11-2020

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.