KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulum Temiz Belgesi Almaya Hak Kazanan Okul ve Kurumlara Belgeleri Verildi

Okulum Temiz Belgesi Almaya Hak Kazanan Okul ve Kurumlara  Belgeleri Verildi

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alındı. Bu protokolle okul ve kurumlarda öğrencilerin güvenilir ve hijyenik ortamda eğitim faaliyetlerine ulaşmaları amaçlanmıştır.

Başvuru öncesi okullarımız tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem  planlarının, talimatların, eğitimlerin vb. işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması gerekiyor.

Başvuru sonrasında, Bakanlığımız ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen Tetkik Görevlileri tarafından bu okullar yerinde denetlenip kontrol ve belgelendirmesi yapılıyor. 

Denetimleri yapılan ve belgeyi almaya hak kazanan okullarımız Kaymakamlığımız Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törenle belgelerini İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet ŞİRİN'den aldılar. İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet ŞİRİN "Okulum Temiz" belgesiyle okullarımızın hijyen yönüyle daha güvenilir hale geleceğini belirterek her okulumuzun bu belgeye sahip olabilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti, belgeyi alan okullarımızı tebrik etti. 

İlçemizde 8 okul  ve 1 kurum "Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazandı. 

125.Yıl Anaokulu

Miralay Halitbey İlkokulu

Atatürk İlkokulu

Selalmaz İlkokulu

Atatürk Ortaokulu

Selalmaz Yatılı Bölge Ortaokulu

Anadolu İmam Hatip Lisesi

Şehit Ümit Demirci Çok Programlı Anadolu Lisesi

Halk Eğitim Merkezi

01-12-202001-12-202001-12-202001-12-202001-12-202001-12-2020

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.