KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I. DÖNEM SONU MESAJI..

İLÇE MİLLİ EĞİTİM  MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I. DÖNEM SONU MESAJI..

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının I. Dönemini salgın gölgesinde tamamladığımız bu günlerde, okullarımızda yeniden buluşacağımız günleri özlem ve umutla bekliyoruz. İlçemizde eğitime erişemeyen tek bir çocuk bile kalmasın anlayışı ile hareket ederek yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzel örneklerine tanıklık ettik.Salgınla mücadelede  eğitimciler olarak üzerimize düşen  yükün sorumluluğunu hakkıyla yerine getirebilmek için çok çalıştık ve  yorulduk.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK'un eğitimci kimliği ve bilim insanı sıfatıyla yapmış olduğu liderlikle, tüm öğretmenlerimizin övgüye değer çabaları ve eğitim kurumu yöneticilerimizin gayretleriyle uzaktan eğitimi en faydalı şekilde yürüttük. 

Kıymetli Meslektaşlarım,

            Ahlaki değerlerle süslenip bilimin ışığında yükselen bir neslin inşaasına gayret ediyorsunuz.  Büyük bir gayret göstererek öğrencilerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızda sizlerin yanında olmanın kıvancını yaşıyor ve gayretlerinizi yürekten destekliyorum. Her zaman olduğu gibi salgın sürecinde de evlatlarınız bildiğiniz öğrencilerimizi eğitim ve öğretim adına yoğun bir şekilde emek verdiniz. Sizler  toplumumuzun gönüllü mimarlarısınız ve bu kutsal mesleği sabırla ve büyük bir özveri ile yerine getirdiğiniz için teşekkür ediyorum. 

Değerli Velilerimiz,

            Salgın döneminde sizler de tüm eğitim paydaşlarımız gibi büyük emek verdiniz. Özellikle eğitimin uzaktan sağlandığı ve birçok ilkin yaşandığı Salgın sürecinde gösterdiğiniz sabır ve destekler için sizlere de çok teşekkür ediyorum. Sizlerin, her zaman yanımızda olduğunuzu bilmemiz ve bunu hissetmemiz, çocuklarımızın başarılarını artıracak ve yarınlara umut ışığı olacaktır.

Sevgili Öğrenciler,

Salgın dönemi boyunca çok çalışarak, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmediniz.  Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Bu azim ve çalışma ile inanıyorum ki milletine ve devletine sahip çıkan; vatan, millet, bayrak sevdalısı gençler olarak yetişecek; bizi biz yapan değerlerimizi koruyarak, teknoloji üreterek ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız. Unutmayınız ki sizler ülkemizin ve milletimizin en değerli varlıklarısınız. 

Tekrar eğitimin sınıflara taşınacağı, öğretmen ve öğrenci tebessümlerinin okullarda olacağı temennisi ile 15 Şubat 2021 tarihinde okullarımızda görüşebilmek ümidiyle iyi tatiller diliyorum.

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.