KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21 B ATÖLYELER PROJESİ

21 B ATÖLYELER PROJESİ

11.Kalkınma Planı'nda, Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planı ile 2023 Vizyon Belgesi'nde, Kastamonu Valiliği Eğitimde Kalitenin Artırılması İl Eylem Planı'nda, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2023 Stratejik Planı'nda ve Daday İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2023 Stratejik Planı'nda eğitimde kalite odaklı dönüşüm ve öğrencilerin yeterliliklerinin artırılması üzerine hedefler belirlenmiştir. Bunun yanı sıra uluslararası alanda gençlerin meslek hayatına atılırken sahip olması gereken nitelikler arasında da 21. Yüzyıl becerileri olarak tanımlanan ve hayat boyu devam edeceği öngörülen becerilerin kazandırılmasının önemi sürekli olarak belirtilmektedir. Bu projeyle uzun vadede edinileceği ön görülen becerilerin atölye çalışmalarıyla kısa zaman dilimine alınıp alınamayacağı, hangi yöntem ve metotlarla derslerde ve atölye çalışmalarında bu becerilerin kazandırılabileceği konusunda deneysel çalışmaların yapılması bu projenin gerekçesini oluşturmaktadır.

İlçede görev yapan 102 eğitim yöneticisi ve öğretmen ile 764 öğrenci projenin hedef grubunu oluşturmaktadır. Veliler ve Daday halkı nihai faydalanıcıdır.

 

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.