KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI..

İLÇE MİLLİ EĞİTİM  MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI  MESAJI..

23 Nisan 1920, bağımsız Türk Devleti´nin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine kendisinin sahip çıktığı özel bir gündür. Bugün bağımsızlığın, istiklalin, demokrasinin, dirilişin ve özgürlüğün günüdür. Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin; milli, çağdaş, demokratik ve egemen yeni Türk Devletinin doğuşunun 101. yıl dönümüdür.  Bu günü coşku ve heyecanla kutlamanın onuru içindeyiz. Millet olarak en önemli vazifemiz , çocuklarımızın hayat şartlarını iyileştirebilmek için öncelikle, onlara çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmaktır.. Geleceğimizin en güzel umudu olan çocuklarımızı, milli ve manevi değerlerimizi benimsemiş, yeniliklere açık, özgür ve eleştirel düşünceye sahip ve özellikle hoşgörülü insanlar olarak yetiştirmenin gayreti içide olacağız.

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış ve milli mücadele ruhuna sadık bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha çağdaş bir Türkiye bırakacağız. Ülkemize ve geleceğin ışığı olan çocuklarımıza karşı asli görevimiz budur.

Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sevginin, hoşgörünün, yardımlaşmanın, kardeşliğin ve barışın anlamını bilen bir millet olarak bu duyguları sonsuza kadar yaşatabilmeyi temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile çocukların yüzündeki tebessümün kıymetini çok iyi bilen bir milletin fertleri olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, bu eşsiz bayramı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz.

                                                                                                                              Ahmet ŞİRİN

                                                                                                                 Daday İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.