KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN 19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI..

İLÇE MİLLİ EĞİTİM  MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN 19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI  MESAJI..

Aziz milletimizin vatanımız üzerindeki varlığını hedef almış işgal güçlerine karşı yazılan bir direniş ve diriliş destanı Milli Mücadele'nin ilk adımı, 19 Mayıs 1919 tarihinde atılmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Samsun'da atılan bu ilk adımın etkisi, kısa sürede vatanımızın dört bir yanında karşılık bulmuş ve ezelden beridir hür yaşayan bu aziz millete asla zincir vurulamayacağı tüm dünyaya bir kez daha ispat edilmiştir.

19 Mayıs 1919 tarihi, Amasya'da, Erzurum'da, Sivas'ta, Ankara'da ve daha nice şehrimizde çok büyük gelişmelere kapı aralamış ve yeni kurulacak Türk devletinin de temellerinin atıldığı gün olmuştur.

Bu anlamlı günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü millet olarak yâd etmek için bir vesile olması ve "gençlik ve spor bayramı" olarak ilan edilmesi de çok kıymetli bir manayı ifade etmektedir.

19 Mayıs 1919 şuurunu her daim diri tutacak, vatanına, milletine ve kutsal değerlerine art niyetle yaklaşan kim olursa olsun, onlara göğsünü siper edecek bir gençlik, sahip olduğumuz ve olacağımız en büyük zenginliktir.

Dünyada daha çok sözü geçen, yerli ve milli atılımlarıyla kendinden daha çok söz ettiren, tüm mazlum ve masum coğrafyaların umudu olmuş Türkiye'miz, şüphesiz ki gençlerimizin omuzlarında yükselecektir.

Gelişen ve değişen dünyada kendi kimliğimizden ödün vermeyerek önde ve öncü olmamız, gençlerimizin daha çok gayret ve çaba sarf etmeleriyle mümkündür. İnanıyoruz ki tarihinden aldığı sorumluluk duygusu içerisinde günümüz dünyasının gereklerini idrak eden gençlerimiz, kendilerinden beklenen her bir adımı da hakkıyla atacaklardır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, şehrimizdeki, ülkemizdeki ve gönül coğrafyamızdaki tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyorum

 

                                                                                                                                                 Ahmet ŞİRİN

                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.