KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ GÜLSEREN ANBARCI'NIN İSTANBUL FETHİNİN YILDÖNÜMÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ GÜLSEREN ANBARCI'NIN İSTANBUL FETHİNİN YILDÖNÜMÜ MESAJI

Yeryüzünün en önemli tarihî şehirlerinden İstanbul'un fethi, siyasi, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla Osmanlı ve dünya tarihinin akışını değiştiren çok yönlü bir olaydır. Tarihçilerin farklı boyutlarıyla ele aldıkları fethin ilk adımı Malazgirt Zaferiyle atılmıştır. Adeta bir bütünün parçaları gibi nakış nakış işlenmiş bu büyük ve kutlu fethin 569. yıl dönümünü canı gönülden kutluyorum.

 

Fatih Sultan Mehmet'in iradesi, milletimizin azim ve kararlılığı ile bu önemli şehrin alınması kadar önemli olan bir diğer husus, her yönüyle üstün niteliklere sahip yeni bir medeniyetin inşa edilmesidir. Bizi biz kılan değerlerimizin şekillendirdiği fethin ardından İstanbul, farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı önemli bir merkez hâline gelmiştir.

İstanbul'un Fethi'nin 569. yıl dönümü vesilesiyle, bu kadim şehri bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet ile şehitlerimizi ve fethi halka halka ören ecdadımızı rahmetle, hürmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.