KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ŞİRİN'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ŞİRİN'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK  BAYRAMI MESAJI

23 ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 102. yılını, Dadayımızın , güzel ülkemizin  ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en samimi duygularımla tebrik ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan 1920, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir. Vatanımızın Batılı emperyalist ülkeler tarafından  işgal edildiği, milletimizin özgürlüğüne ve geleceğine kastedildiği hayati bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde açılan Büyük Millet Meclisimiz, istiklal ve istikbal mücadelemizin  öncüsü olmuştur. Meclisimizin, Milli Mücadele döneminde aziz milletimizin yolunu aydınlatmış, halkımıza güç, cesaret ve moral vermiştir. 

Sevgili Öğrenciler,

Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan inancının bir sembolü olmuştur. Devletimiz ve milletimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, siz kıymetli öğrencilerimizin dinamizmi ve coşkusuyla musaır medeniyetler üstüne çıkacak yeni bir medeniyet inşa etme noktasındaki hedeflerine ulaşacaktır. 23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir. Bu emaneti koruyabilmek içinGençliğe hitabesinde: "İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır." diyen Büyük Gazi'nin uyarısına dikkat etmek her daim boynumuzun borcu olacaktır. Zira kurutuluş savaşı yıllarında Atatürk büyük Türkiye hayaliyle devlet kurarken, içimizden birileri Batılı ülkelerin manda himayesini istemiş birileri de ülke içerisinde sürekli ayaklanma çıkarmıştır. Bugün de içimizde hala batı hayranlığı gafletinde olanlar var ve hala pkk  ve fetö terör örgütlerinin peşinden giderek bizi içimizden vurup devletimizin bölünmez bütünlüğüne kastedenler var.  Bu nedenle sevgili öğrenciler, Çanakkale savaşını da kurtuluş savaşını da 15 temmuz darbe girişimini de ülkemizi bölmeye çalışanları da unutmamalıyız ki bize emanet edilen Cumhuriyetimizi koruyalım ve tüm dünya çocuklarının barış içerisinde yaşayacağı bir geleceği sizlerle birlikte inşa edebilelim.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Büyük Millet Meclisimizin İlk Başkanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum. Saygılarımla.

                                                                                                                   Ahmet ŞİRİN

                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.