KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DEMİR'in Yarıyıl Karne Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DEMİR'in Yarıyıl Karne Tatili Mesajı

     

                  17 Ocak 2020 tarihi itibari ile 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Özverili çalışmalarıyla başarılı bir dönem geçirmemize vesile olan tüm yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve katkı sağlayan velilerimizi kutluyorum.

                 Sevgili öğrencilerim, Karnedeki değerlendirmeleri, başarı ya da başarısızlık göstergesi değil; güçlü ve zayıf yönlerinizi tespit aracı olarak görmelisiniz. Eğitim de önemli olan süreç içerisinde bir taraftan akademik yönden donatılırken diğer taraftan da milli ve manevi değerlerle şekillenmeniz ve hayata dair hedeflerinize odaklanmanızın sağlanmasıdır. Bu kısa tatil süresince; kendinize zaman ayırmanız, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmanız ve ruhsal ve zihinsel gelişmenize katkı sağlayacak kitaplar okumanız gerektiğini önemli bulduğumu sizlerle paylaşmak isterim. Mümkün mertebe zamanınızı ekranlarla değil akranlarınızla geçirin.

                 Değerli Öğretmen arkadaşlarım, Sizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin; sosyal, zihinsel ve ruhsal yönleriyle gelişmelerine sağladığınız katkılar her şeyden önemli ve değerlidir. Sizlerin ifa ettiğiniz kutsal görevinizle büyük ve güçlü devletimizin kutlu ilerleyişinde önemli payeye sahip olduğunuzu âcizane ifade etmek isterim. 

                 Saygı değer velilerimiz, Çok değer verdiğinize inandığımız çocuklarınız sizler için olduğu kadar bizler içinde değerli olan yegâne varlıklarımızdır. Bu dönemde onları sorgulamak ve başkalarıyla kıyaslamak yerine; onların farklılıklarını anlamaya çalışarak her şeye rağmen onları destekleyerek özgüvenlerine katkı sağlayarak, iletişim içerisinde olarak ve onlarla bolca vakit geçirerek başarılarına çok büyük katkı sağlayacağınızı unutmayalım. Öğrencilerimizin karnelerindeki değerlendirmelerden, onların ilgi ve yeteneklerini belirlemeye çalışalım. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde görüşmek üzere, hepinize, iyi tatiller diliyorum.

         

 

                                                                                                                                                                                         Mehmet Emin DEMİR                                                                                                                                                                                                                                                                                         İlçe Mili Eğitim Müdürü

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.