KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ŞİRİN'in Anneler Günü Mesajı

     
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ŞİRİN'in Anneler Günü Mesajı

Sevgi ve merhametin timsali olan annelerimiz, toplumların ahlaki açıdan yetişmesinde ve geçmişten bu yana yaşatıla gelen insani değerlerin nesilden nesle aktarılmasında en büyük role sahip kişiler olmuşlardır.

Onlar, üstlendikleri misyon itibariyle, sadece dünyaya getirdikleri ve canlarından daha kıymetli gördükleri evlatlarına değil, bütün bir insanlığa karşılıksız sevginin, merhamet ve fedakarlığın izahını yapmış en kıymetli varlıklarımızdır.

Dünyaya gözümüzü açtığımız andan itibaren ilk öğretmenimiz olan, hayatta tutunacağımız ilk ve en güçlü dayanağımız olmuş annelerimize karşı borcumuzu, alacağımız hiçbir hediye ve yapacağımız hiçbir teşekkür elbette karşılayacak kudrette değildir.

Cenneti onların ayakları altında gören bir inancın mensubu olan bizlerin en büyük vazifesi, annelerimizin rızasını almak, gönüllerini hoş tutmak ve hayır dualarına muhatap olmak için gayret göstermektir.

Büyük Ozan Neşet Ertaş'ın da söylediği gibi "Analar insandır, biz insanoğlu..." "İnsan" kimliğimizi layıkıyla yaşatabilmenin en önemli kapısı "anne kapısı"ndan rızaya uygun bir şekilde cevap almak, en büyük gayemiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmet ve şükranla anıyor, şehitlerimizin anneleri başta olmak üzere, yeryüzündeki tüm annelerin "anneler günü"nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

 

                                                                  Ahmet ŞİRİN

                                                       İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.