KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ŞİRİN'in Gaziler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ŞİRİN'in Gaziler Günü  Mesajı

Tarih boyunca zorlu mücadelelerden geçen aziz Türk milleti, tarih sayfalarını sayısız kahramanlık destanlarıyla, emsalsiz zaferlerle süslemiştir. Her destanın arkasında, şehitlik ve gazilik mertebesine erişmiş, canlarını hiçe sayan nice yiğitler, nice kahramanlar vardır.

 

Dilinde "Ölürsem şehit, kalırsam gazi! " sözleri, yüreğinde vatan, millet, bayrak aşkıyla, savaş meydanlarına koşan, canları pahasına kahramanca savaşan,  bu toprakları bizlere vatan yapan, tüm şehitlerimiz ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Onlarla ne kadar gurur duysak kahramanlıklarıyla ne kadar övünsek azdır. Bizlere düşen görev ise bu cennet vatanın bölünmez bütünlüğünü ilelebet korumak,  birlik ve beraberlik içinde ülkemizi her alanda ileri seviyelere taşımaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden gazilerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor; hayatta olan onur abidelerimize sağlıklı, mutlu, uzun ömürler diliyor, Gaziler Günü'nü kutluyorum.

 

                                                                         Ahmet ŞİRİN 

                                                                 İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.