KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ŞİRİN'in Miraç Kandili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ŞİRİN'in Miraç Kandili Mesajı

Miraç hadisesinin yalnızca Peygamber Efendimizin kendisine göklerin ve yerin melekûtunun gösterildiği bir hadise olmadığını; O'nun şahsında tüm beşerin önüne açılan sonsuz bir yükselme ve kulluğun zirvesine erişme yolu olduğunu belirten İlçr Müdürümüz Şirin yayınladığı mesajında: 

"İlahi feyz ve bereketi bol olan Miraç kandilini bir kez daha karşılamanın ve idrak etmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

 Miraç; Cenab-ı Allah'ın, Peygamber efendimize lütfettiği büyük bir mucizedir. Cenab-ı Hakk'ın rahmet ve hikmeti ile vücuda gelen ulvi bir yolculuktur. Miraç, Hz. Peygamber´in Allah'ın huzuruna varıp O'nun zat-ı akdesini yakinen müşahede etmesi sebebiyle hiçbir kulun erişemeyeceği büyük bir ihsan, eşsiz bir armağandır.

 Miraç hadisesi yalnızca Peygamber Efendimizin kendisine göklerin ve yerin melekûtunun gösterildiği bir hadise değil; O'nun şahsında tüm beşerin önüne açılan sonsuz bir yükselme ve kulluğun zirvesine erişme yoludur.  Âlemlerin Rabbi, teslimiyet, sadakat, ahlak, doğruluk, dürüstlük timsali olan Kutlu Nebi'yi miraç ile taltif buyururken biz kullarına da muştu ve mesajlar vermiş, aynı zamanda arınma, yücelme ve kulluğun zirvesine erişmenin yollarını da göstermiştir. Rabbimiz, kendisine ortak koşmayanların büyük günahlarının bağışlanacağını bu kutlu gecede müjdelemiş, Rabbimize en yakın anımız olan namaz, bu gece beş vakit farz kılınmıştır. O gece bizlere armağan edilen namaz ibadetinin önemini idrak etmek, anmak ve anlatmak kulluk şuurunun ve sorumluluk bilincinin gereğidir.

 Bu duygu ve düşünceler ile aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Miraç kandilini kutluyorum. Miraç Kandilinin zihinlerimizde berraklığa, kalplerimizde ferahlığa ve hayatımızda huzura vesile olmasını, bu kutlu gecenin hürmetine açılan ellerin yakaran dillerin ve edilen tüm duaların milletimizin ve İslam âleminin muhabbetinin ve kardeşliğinin daim olmasına katkıda bulunmasını diliyorum.

     

                                                                          Ahmet ŞİRİN

                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

           

 

  

 

 

 

  

 

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.