KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM  MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Salgının getirdiği kısıtlı imkânların ardından büyük bir heyecanla 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılına okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin rehberliğinde 06 Eylül 2021 itibarıyla çocuklarımızın sağlığı için gereken bütün hassasiyetleri gözeterek başlıyoruz. Tüm öğrenci ve velilerimizin de bu noktada içlerinin rahat olmasını temenni ediyoruz. 

Sevgili Öğrencilerim

Kendi toprağında köklenip dünyaya gölge veren bir çınar gibi büyüyen ve güçlenen güzel ülkemizi istikbale taşıyacak olan sizlersiniz. Kalplerinizdeki azim ve ruhlarınızdaki adanmışlıkla çağa tanıklık eden değil, çağa liderlik eden bir nesil olacağınıza inancımız tamdır. Geleceğe uzanan yolculukta kendinizi geliştirmek adına göstereceğiniz her türlü gayret sizlere birçok kapıyı açacaktır.Çıktığınız eğitim yolculuğunda yalnız değilsiniz. Öğretmenlerinizin rehberliği ve ailelerinizin desteği ile hayallerinize erişebilir, vatanınız için, insanlık için bir rüyayı gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Öğretmenliği donmuş, sıradanlaşmış bir çerçeveden kurtarmak, icra edenin de muhatap olanın da zevk aldığı bir yaşama biçimine dönüştürmek için tek çaremiz okumak, anlamak ve anlatmaktır. Zira çocuklarımız işaret parmaklarınıza değil ayak izlerinize bakar. İyi bir örnek olduğumuz sürece iyinin, doğrunun, faydalının peşinden giden, üreten nesiller yetiştirebiliriz. Kendini sürekli yenileyen, kişiliğiyle, duruşuyla, hayata bakışıyla birer örnek olan siz değerli öğretmenlerimizin gayretleriyle yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edeceğiz.


Bu duygu ve düşünceler içerisinde 2021/2022 eğitim öğretim yılının öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz başta olmak üzere, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor; millet olarak huzur ve sağlık dolu nice yeni eğitim yılına kavuşmamızı temenni ediyorum.

 

 

                                                                                                                     Ahmet ŞİRİN

                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.