KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM  MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI MESAJI

     Ülkemizin umudu ve geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler;

 

     12 yıllık eğitim hayatınızın ardından gireceğiniz yolu belirlemenize yardımcı olacak sınav kapımızda.

     Bu güne kadar emeğinizi, zamanınızı ve enerjinizi bu sınav için harcadınız. Şimdi hasadı toplama zamanı. Biz size güveniyoruz siz de kendinize güvenin. Biz size inanıyoruz siz de kendinize inanın. Şu ana kadar elinizden gelenin en iyisini yaptınız. Bundan sonrası için ihtiyacınız olan tek şey bilginizin ve birikiminizin gücüne, harcadığınız emeğinize güvenmek. Yaşamınızdan, heveslerinizden feda-KÂRlık etmişseniz, karşılığının KÂR olarak yaşamınıza mutlaka yansıyacağından emin olun.

 

     Sevgili öğrencilerim Temel Yeterlilik (TYT), Alan Yeterlilik (AYT) ve Yabancı Dil Test (YDT) sınavlarında büyük düşmanınız yoğun kaygı ve stres olacaktır. İpucu şeklindeki tavsiyemiz;

 

     Zaman yönetimine dikkat etmek kaydı ile sınav anında yoğun kaygı ve panik yaşadığınız anda durun. Kalemi bırakıp gözlerinizi kapatın. Derin nefes alıp sakinleşene kadar bekleyin. Panik duygusunu yenene kadar hiçbir soruya cevap vermeyin. Yapamadığınız soru üzerinde fazla zaman harcamak motivasyonunuzu bozacağından bu sorulara sınav sonunda yeniden bakmak üzere boş bıraktığınız soruları kitapçığa not alın ve kendinize sık sık şunu tekrarlayın " bu sınavın daha önce girdiğim deneme sınavlarından bir farkı yok."

 

     Unutmayın sınav başarısı hayat başarısı değildir. Bu sınav yolun sonu değil, gideceğimiz yönü belirleme sınavı. Dilerim sizi hayalinizdeki yola götüren, emeğinizin karşılığını alacağınız bir sınav olur. Sizler sınavdayken dualarımızı ve umutlarımızı hep yanınızda hissetmeniz dileğiyle hepinize başarılar diler; üzerinizde emeği olan ailelerinize ve tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.

 

 

                                                                                                                                     Ahmet ŞİRİN

                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.