KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Programı Atatürk Ortaokulu tarafından Daday Anadalu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu´nda düzenlendi.
İlçemizde 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

         12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Programı Atatürk Ortaokulu tarafından Daday Anadalu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu´nda düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı Vekili, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve İlçe Halkı katıldı.

         Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Programda  günün anlam ve önemini belirten konuşmalar Atatürk Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Murat TURAN, İlçe Kaymakamı  Ömer Ahmet ÖZDEMİR tarafından yapıldı. ÖZDEMİR yaptığı konuşmada ´´ Her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız, karanlık ufkun ardından doğacak şafağı müjdelemiş, bu çercevede bağımsızlık özlemini ateşlemiştir. Bu nedenle Mehmet Akif, tarihte kalmış öncü ve örnek bir kişi değil aynı zamanda günümüzde ve gelecekte yaşaması gereken kanaat önderi,fikir adamı ve tarihi bir şahsiyet olarak görülmektedir. Öğrencilerimize her zaman söylediğimiz bir nasihatimiz bu sıralardan iyi bir insan, duyarlı birey ve vatansever olarak mezun olunuz. Mesleğiniz iyi bir insan olma özelliğinizden sonra gelecektir. Kim olduğunuz ve nereden geldiğiniz her zaman aklınızda olsun. Siz ki ´´ Milli Marş para ile yazılmaz diyen bir şairin torunlarısınız´´ dedi. Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okundu. Orotoryo gösterisi sunuldu. Okulda düzenlenen hafta ile ilgili yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Kaymakam Ömer Ahmet ÖZDEMİR, Belediye Başkan Vekili Zahit ÇİFCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DEMİR ve Şube Müdürü Gülseren ANBARCItarafından verildi. Programın hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

23-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-2018

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.