KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Atatürk Ortaokulu´nda Yapıldı

İlköğretim Haftası Kutlama Programına Belediye Başkanı Hasan Fehmi TAŞ  , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Demir, İlçe Protokolü, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler Katıldı.  
İlköğretim Haftası Kutlama Programı Atatürk Ortaokulu´nda Yapıldı

         İlköğretim Haftası Kutlama Programı Atatürk Ortaokulu´nda 18/09/2018 saat 10:30´da saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DEMİR tarafından yapıldı. Demir konuşmasında ´´ Değerli meslektaşlarım, öğrencilerimizin aklına, yüreğine, ruhuna dokunarak doğru adımlar atmalarına, yollarını bulmalarına rehberlik edeceksiniz. Eğitim sürecinde sizin yoğun çabanız ve fedakarlığınız bugünün çocuklarına ve ülkemizin yarınlarına yapılacak en büyük katkıdır. Kıymetli meslektaşlarım; sizler her zaman yepyeni bir ruh ve heyecanla çocuklarımızın karşısına çıkmakta, onlara öğranme isteğini aşılayarak yarınlara hazırlamak için çaba sarfetmektesiniz. Sizler de yaz tatilinin ardından çok sevdiğinize inandığım mesleğinizi icra etmek üzere yuvalarınıza yeniden döndünüz. Hepinize tek tek hoş geldiniz diyorum. Bu öğretim yılında da ilk günden başlayarak işimizi severek ve isteyerek, performansımızı sürekli yüksek tutarak yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bizlerin sorumluluğu çok fazla. Buna bağlı olarak bizlerden beklentiler de çok büyük. Biz bütün bu beklentileri karşılamak için çok çalışmak zorundayız. Çünkü ülkemizin ve Daday´ın geleceği siz değerli meslektaşlarımızın fedakarca çalışmalarına bağlıdır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bir sözünde şöyle diyor: ´´ İlk ilham; ana baba kucağından sonra, okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, eğitiminden alınır.´´ Bu bilinç ve bu sevgi ile başladığımız eğitim öğretim yılının, başarıları da beraberinde getireceğine inancımız sonsuzdur´´ dedi.

         Konuşmaların ardından tören öğrencilein okuduğu şiir ve halk oyunları ile devam etti. 1. sınıfa yeni başlayan öğrencilere 8. sınıf öğrencileri tarafından balon dağıtılarak, okula yeni başlayan minik öğrencilere hoş geldiniz etkinliği yapıldı. 

25-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-2018

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.