KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarının 66. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

     İmam Hatip Okullarının 66. Kuruluş Yıldönümü Daday Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programla kutlandı.  
İmam Hatip Okullarının 66. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

25-10-201725-10-201725-10-201725-10-201725-10-201725-10-201725-10-201725-10-2017         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    Törene İlçe Müftüsü İsmail ÇAKIR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DEMİR, Kastamonu İmam Hatip İl Koordinatörü Mehmet UYANIK, Şube Müdürü Cemil KILIÇ, Şube Müdürü Gülseren ANBARCI, Kastamonu Anadolu İmama Hatip Lisesi Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okul Müdürü Cengiz GÜNDAY, Okul ve Kurum Müdürlerimiz, İmam Hatip İlçe Koordinatörü Hasan YAZICI, Veli ve Öğrencilerimiz katıldı.  

          Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Daday Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi tarafından Kur´an-ı Kerim tilavet edildi. İlçe Milli eğitim Müdürü Mehmat Emin DEMİR´in günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti.

           Demir yaptığı konuşmada ´´ İmam Hatiplerin günümüzde çok önemli bir yerinin olduğunu belirtti. İmam Hatip demek yalnızca bir okul değil, ahlakın ve bilginin pekiştiği yerdir. Topluma örnek olacak, önder olacak bireylerin yetiştiği yerdir. Dinimizi iyi öğreneceğiz, okuyacağız ve her şeyin doğrusuna ulaşmak için gayret edeceğiz. 15 Temmuz´da gördük. Dini kullanarak kandırdıkları, beyinlerini yıkadıkları gençleri, insanları bize ve milletimize  düşman ettiler. Ama bu nesil o zaman dik durdu. Ve sizin gibi gençler olduğu müddetçe bu milletin sırtı asla yere gelmeyecektir. İmam Hatipli olmanın aynı zamanda sizlere önemli bir sorumluluk yüklediğini unutmayın. Bu kurumların kurulmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Vefat edenlere Allahtan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve uzun ömürler diliyorum.´´ şeklinde konuşmasını bitirdi. 

            Proğrama konuşmacı olarak davet edilen İlahiyatcı-Yazar-Eğitimci Hüseyin YAKUT TAŞKÖPRÜVİ ´´İmam Hatip Ruhu´´ konulu samimi ve içten yaptığı konuşma salondakiler tarafından ilgiyle dinlendi. Kısaca İmama Hatiplerin tarihinden bahseden konuşmacı, geçmişten verdiği örneklerle İmam Hatip Okullarının önemini ve geleceğimiz için na kadar gerekli olduğunu belirterek konuşmasını bitirdi.

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.