KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTABIN KAPIDA PROJESİ İLE OKUMAYA DEVAM...

KİTABIN KAPIDA PROJESİ İLE OKUMAYA DEVAM...

Daday İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin sebep olduğu sosyal izolasyon ve kısıtlamalardan dolayı, uzaktan eğitime devam edildiği bu süreçte, köylerde ikamet eden öğrencilerin okuma ve bireysel gelişimlerini desteklemek için "Kitabın Kapıda'' projesi başlatılmıştır.

Öğrencilerimiz yoluyla ailelerini de etkileyerek, geleceğin okuyan nesilleri olan bir toplum yapısı öğrencilerimizden başlayarak kazandırdığımız okuma alışkanlıkları ile gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda okul kütüphanelerinden alınarak, hijyen kuralları sağlanmak suretiyle teslim edilen kitaplar ile öğrencilerin okuma alışkanlığı ve bireysel olarak her öğrencinin okuma kültürü kazanmaları hedeflenmektedir.

          Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında köylerde evden dışarı çıkamayan ve merkeze olan uzaklıklarından dolayı kitaplara ulaşamayan öğrencilerimizin okullarımızdaki kütüphanelerden yeter derecede ve etkin kullanımının sağlanarak kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Okullardan başlayan bir okuma hamlesi ile okuma alışkanlığı ve sevgisi kazandırılması hedeflenmektedir. Mevcut kütüphanelerimiz Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında etkin kullanılarak, bir taraftan öğrencilere kitap okuma heyecanı kazandırılacak, diğer yandan öğrencilerimizin evde geçen zamanlarını daha anlamlı hale getirecektir.

            Daday ilçemizdeki okullarımızda uygulanacak olan "Kitabın Kapıda'' projesi ile öncelikle köylerde ikamet eden temeleğitim ve ortaöğretim öğrencilerimize kitap okumayı sevdirme etkinlikleri ile okuma konusunda farkındalık oluşturulacak ve fırsat eşitliği sağlanacaktır. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılarak, ailelerinin de kitap okumaya yönlendirilmelerine vesile olacaktır. Böylece kitap okuma kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması hedefine ulaşılacaktır.                                                               

 

 27-04-202027-04-202027-04-2020

 

 

 

 

 

 

 

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.