KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Velilerimize Yönelik Güncelenen Müfredatlar Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

          İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi düzeyinde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı, sınıflar esas alındığında ise 176 müfredat yenilendi.  
Öğrenci Velilerimize Yönelik Güncelenen Müfredatlar Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

03-10-201703-10-201703-10-201703-10-2017       

   

   

 

 

 

 

 

 

     

 

 

         

 

 

 

 

     Daday Prof. Dr. Fahri Ecevit YBO sene başı veli toplantisına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DEMİR´de katılarak velilerimize güncellenen müfredatlar konusunda açıklamalarda bulundu. Demir konuşmasında ´´yenilenen müfredatların sade anlaşılır olması ön planda tutulmuştur. Öğrencilere kazandırılması hedeflenen yeterlilik ve beceriler belirlenirken derslerin tabiatı dikkate alınmıştır. Müfredatların giriş bölümüne ´değerler eğitimi´ başlığı altında bir bölüm eklenmiştir. Yenilenen müfredatlarda sadeleştirme ve içerik yoğunluğunun azaltılması ön planda tutulmuştur. Yenilenen müfredatlar ilk olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılında 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulamaya konulacak olup, 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm sınıf düzeylerinde ve tüm derslerde uygulamaya konulacaktır. Sosyokültürel hayat ile bilim ve teknolojideki hızlı değişim ve gelişmeler toplumun ve ferdin ihtiyaç duyduğu vasıfların da farklılaşmasına sebep olmaktadır. Bu farklılaşma ise tabii olarak çağın gerekliliklerini karşılayabilecek niteliklere sahip fertlerin yetiştirilmesini sağlayacak müfredatların yenilenmesi ve güncellenmesi ihtiyacını doğurmaktadır´´ dedi.  

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.