KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Sistemi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DEMİR başkanlığında Şube Müdürleri Gülseren ANBARCI, Cemil KILIÇ, Okul/Kurum Müdürleri ve Tercih Danışmanlık Komisyonu Öğretmenleri ile ´´ Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme ´´ değerlendirme toplantısı yapıldı.  
Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Sistemi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

          İlçe Milli Müdürü Mehmet Emin DEMİR başkanlığında okul/kurum müdürleri ve tercih danışmanlığı komisyonu öğretmenlerinin katılımıyla 29 Haziran Cuma günü Kaymakamlık Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen toplantıda Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme değerlendirme tolantısı yapıldı.

           Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sisteminin değişmesi sonucu ve ilk defa uygulanacak olmasından dolayı değerlendirme yapılmasınını önemine dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DEMİR konuşmasında ´´ 2018-2019 eğitim öğretim yılında 9. sınıfa başlayacak öğrencilerimizin yerleştirilme işlemleri ilk defa uygulanacak. Velilerimizi ve öğrencilerimizi yerleştirme ve tercih işlemleri ile ilgili sağlıklı, doğru bir bilgilendirme yaparak en iyi şekilde yönlendirmek bizlerin görevidir. Yeni sistem Bakanlığımız tarafından tüm yönleri ile eksiksiz bir şekilde tasarlandı. Bu konuda ilçemizde yapılması gerekenler ve alınması gereken tedbirler alındı. Her öğrencimizin istediği okula yerleşmeleri için okul idaresi ve komisyonlarımız öğrenci ve velilerimize yardımcı olacaklardır´´ dedi.   

03-07-201803-07-2018

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.