KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vocathlon 2021'de Yarışacak Takımlar Belli Oldu

Vocathlon 2021'de Yarışacak Takımlar Belli Oldu

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ve Kastamonu, Çankırı, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen "Vocathlon: Mesleki Girişim Maratonu Programı" nın 1 Kasım 2021 tarihinde ilan edilen başvuruları tamamlanarak yarışmaya hak kazanan takımlar belli oldu. Bölge İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ortak komisyonu tarafından 15-18 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılan değerlendirme sonucunda TR82 Bölgesi illeri olan Kastamonu, Çankırı ve Sinop illeri ile TR81 Bölgesi Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinden meslek lisesi öğrencilerinin oluşturduğu toplam 14 takım yarışmaya katılmaya hak kazandı.

 

Programda 14 Takım Yarışacak

 

KUZKA tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Vocathlon: Mesleki Girişim Maratonu Programı başlangıçta Kastamonu'da, daha sonra TR82 Bölgesi illeri olan Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinin tümünde aynı anda yapılmıştı. Bu yıl ise yarışma programı TR81 Bölgesi illeri olan Zonguldak, Karabük ve Bartın'ı da içine alacak şekilde genişletildi. Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden 10 takım, Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinden ise mesleki eğitim veren orta öğretim kurumu öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 4 takım olmak üzere toplam 14 takım, 29 Kasım- 3 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi eğitimlere ardından 3-5 Aralık 2021 tarihlerinde ise gerçekleştirilecek yarışma programına katılacak.

 

Yapılan değerlendirme sonucunda TR82 ve TR81 Bölgelerinden programa katılım hakkı elde eden takımların listesi ekli dosyada yer almaktadır. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Şirin yarışmaya katılacak Şehit Ümit Demirci Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine başarılar diledi.

 

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.