KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA FİRSAT EŞİTLİĞİ ÖNCELİĞİMİZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Şirin 2022-2023 eğitim -öğretim yılı için yayımladığı mesajda önceliklerinin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya dönük çalışmalar olduğunu belirtti.
YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA FİRSAT EŞİTLİĞİ ÖNCELİĞİMİZ

Yeni eğitim öğretim yılının mesai arkadaşlarına, öğrencilere, velilere ve tüm eğitim paydaşlarına hayırlı olmasını dileyen Şirin, yaptığı açıklamada bu eğitim öğretim yılına hazırlanırken yaklaşık 7 milyonu bulan güçlendirme çalışmalarını yürüttüklerini, okullarda 500 bin lirayı aşan küçük onarım çalışmalarını tamamladıklarını, böylece fiziksel kapasiteyi güçlendirdiklerini belirtti. Ayrıca 2. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrencilerin tamamına ücretsiz ders kitaplarının yanında yardımcı kaynak kitaplarını da teslim ederek tüm öğrencilerin fırsat eşitliği kapsamında materyallere ulaşma imkanına kavuştuğunu bununla birlikte Bakanlığımızın eğitim bilişim ağı portalı üzerinden ayrıca e-izleme ve e-akademi uygulamaları ile de öğrencilere fırsat eşitliğine dönük eğitim öğretimde başarıyı artırıyor diye materyallerle destek sağlandığını ifade etti. Yeni bir eğitim öğretim yılına yepyeni bir başlangıç yaparak ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için genç nesilleri mazisinden güç alan atisine yön veren bireyler olarak yetiştirme azmiyle yola koyulduklarını belirterek, eğitimin tüm paylaşlarıyla el ele vererek Türkiye'nin güçlü yarınlarını kuracak çocuklarımızı eğitmenin mutluluğu ile yolumuza devam edeceğiz, dedi.

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.