KASTAMONU DADAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN KANDİL MESAJI..

İLÇE MİLLİ EĞİTİM  MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİRİN'İN KANDİL MESAJI..

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol Mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili'ni idrak etmenin mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. Berat Kandili, Allah'ın sonsuz rahmet ve mağfiretiyle tecelli ederek kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, yapılan ibadetlerin mükâfatlandırıldığı, Mübarek Ramazan ayının habercisi ve müjdeleyicisidir.

            Berat Kandili, hem af ve ilahi rahmete kavuşma vesilesi hem de birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi için bir fırsattır. Bu fırsat kapısının açıldığı manevi iklimin hem ülkemizde hem de bölgemizde yaşanan acılara çare olması, çağın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere şifa olmasını diliyorum. Berat gecesi, kalbimizin en derin yerinden Rahman'a doğru bir yol açma vaktidir. Berat gecesi, tövbe etmenin, Rabbimize yönelip rahmet ve mağfiret dilemenin tam vaktidir. Ebedi hayatta kurtuluş beratını alabilmek için bu gecenin feyzinden ve bereketinden istifade edelim.

            Bu duygu ve düşüncelerle milli eğitim camiası başta olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili´ni kutluyor ve bu kutlu gecenin ülkemizin ve İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine, barışına ve huzuruna, bütün müminlerin tövbelerinin ve dualarının kabul edilerek arınmalarına ve affedilmelerine vesile olmasını Yüce Allah´tan niyaz ediyorum.

Hükümet Binası Daday / KASTAMONU - 0366 616 1496

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.